Dieta wegetariańska

Artresan, Lekarze, Ryż preparowany Możliwość komentowania Dieta wegetariańska została wyłączona 121
Dieta wegetariańska
1 vote, 9.00 avg. rating (86% score)

rp_meydycna12.jpgDieta wegetariańska i wegańska staje się w naszym kraju coraz bardziej popularna. Jest to nie tylko kwestia mody, ale również rosnącej świadomości społeczeństwa na temat szkodliwości dużej części pokarmów mięsnych i zwiększającej się dostępności niezwierzęcych produktów, które mogą zastąpić w naszej diecie mięso.
Przełamany został stereotyp, jakoby nie jedząc mięsa skazujemy się na niedobór jakichkolwiek składników odżywczych. Weganie i wegetarianie muszą sztucznie uzupełniać jedynie witaminę b12 – pozostałe składniki odżywcze niezbędne do funkcjonowania powinniśmy bez problemu znaleźć w produktach roślinnych. Nasze zdrowie nie tylko nie powinno się pogorszyć w wyniku przejścia na wegetarianizm, ale prawdopodobnie nawet się poprawi. Wegetarianie, jak się okazuje, żyją średnio dłużej niż konsumenci mięsa. Pojawiło się też kilku popularnych sportowców deklarujących się jako weganie, którzy odnoszą sukcesu w sportach siłowych, również w kulturystyce. Może więc warto poważnie zastanowić się nad zmianą diety?

………………………………………
źródło: http://bonusiki.pl/

Pozostałe artykuły o zdrowiu:

Author

admin

Related Articles

Kursy fizjoterapia zwierząt, psów - Szczecin i Bydgoszcz - http://fizjoterapia-zwierzat.eu

Search

Back to Top

strefy klimatyczne PN-EN 12831:2006, Amplituner AV Yamaha RX-A750, Miska stojąca WC Catalano Zero 55 1VP5500, wypożyczalnia igłofiltrów stalowych, gabloty ekspozycyjne - Paraga Centrum, Miska wisząca Catalano Zero 45 1VSV45N00, taśmy transportujące Primacon, Umywalka Simas Flow 88x50cm FL23, tablice aluminiowe Paraga Centrum, Stalowa a aluminiowa konstrukcja w meblach technorattanowych, Umywalka Simas Arcade 90x56cm AR864, Bidet wiszący Catalano New Light 1BSLI00