Jak pozbyć się odcisków na stopach

Dygestorium, Medycyna, Trychologia Możliwość komentowania Jak pozbyć się odcisków na stopach została wyłączona 66
Jak pozbyć się odcisków na stopach
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Żółto zabarwione zgrubienie na palcu stopy lub na spodniej jej części to właśnie odcisk. Wygląda nieładnie a zdarza się, że boli przy chodzeniu. Trzeba się go pozbyć. Dobrym domowym sposobem na niechciany odcisk jest zrobienie okładu z rozgniecionego ząbka czosnku zmieszanego z kilkoma kroplami oliwy. Taki okład nałożyć na odcisk (zdrową skórę wkoło niego posmarować wazeliną lub tłustym kremem i starać się, aby miazga czosnkowa nie znalazła się na zdrowym ciele). Następnie położyć na tym miejscu gazik i owinąć stopę bandażem (zwykłym, nieelastycznym) i odczekać około 2- 3 godziny. Taka kurację należy przeprowadzić 2 ? 3 razy w tygodniu.
Drugim sposobem jest po prostu kupienie w aptece gotowych plasterków (bez recepty: Scholl, Salvequick) i naklejenie ich na zmienione miejsca, potem odcisk nie jest tak odporny na usuwanie.
W aptece można także dostać specjalne płyny zmiękczające, po których stwardniała skóra robi się miękka i elastyczna, którą łatwiej usunąć.

Pozostałe artykuły o zdrowiu:

Author

admin

Related Articles

Kursy fizjoterapia zwierząt, psów - Szczecin i Bydgoszcz - http://fizjoterapia-zwierzat.eu

Search

Back to Top

Stalowa a aluminiowa konstrukcja w meblach technorattanowych, Umywalka Simas Evolution 31x27cm EVO13, Umywalka Simas Flow 82x50cm FL20, sprzątanie grobów na Północnym Warszawa, tanie taxi ketrzyn, Całoroczne noclegi okolice Lidzbarka Warmińskiego, Umywalka Simas Arcade 37x28 cm AR035, płytki łazienkowe Apavisa, radio taxi ketrzyn, Umywalka Simas Evolution 58x42cm EVO10, mezoterapia vivaderm, Balistyka dla snajperów Ejsmont