Jak pozbyć się odcisków na stopach

Dygestorium, Medycyna, Trychologia Możliwość komentowania Jak pozbyć się odcisków na stopach została wyłączona 63
Jak pozbyć się odcisków na stopach
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Żółto zabarwione zgrubienie na palcu stopy lub na spodniej jej części to właśnie odcisk. Wygląda nieładnie a zdarza się, że boli przy chodzeniu. Trzeba się go pozbyć. Dobrym domowym sposobem na niechciany odcisk jest zrobienie okładu z rozgniecionego ząbka czosnku zmieszanego z kilkoma kroplami oliwy. Taki okład nałożyć na odcisk (zdrową skórę wkoło niego posmarować wazeliną lub tłustym kremem i starać się, aby miazga czosnkowa nie znalazła się na zdrowym ciele). Następnie położyć na tym miejscu gazik i owinąć stopę bandażem (zwykłym, nieelastycznym) i odczekać około 2- 3 godziny. Taka kurację należy przeprowadzić 2 ? 3 razy w tygodniu.
Drugim sposobem jest po prostu kupienie w aptece gotowych plasterków (bez recepty: Scholl, Salvequick) i naklejenie ich na zmienione miejsca, potem odcisk nie jest tak odporny na usuwanie.
W aptece można także dostać specjalne płyny zmiękczające, po których stwardniała skóra robi się miękka i elastyczna, którą łatwiej usunąć.

Pozostałe artykuły o zdrowiu:

Author

Related Articles

Kursy fizjoterapia zwierząt, psów - Szczecin i Bydgoszcz - http://fizjoterapia-zwierzat.eu

Search

Back to Top

separator koalescencyjne z bypassem, Miska stojąca WC Catalano Zero 55 1VP5500, Miska wisząca WC Catalano Star 1VSST00, Szybkoschnąca Lakierobejca dekoracyjna film instruktażowy, sprzątanie grobów Warszawa na powązkach cywilnych, Lampa wisząca Gracia 40cm, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 BEZRANTOWA 1VS55NR00, przenośniki Primacon, Umywalka Simas Frozen 90x50cm FZ11, Umywalka Simas Flow 57,5x50cm FL21, gabloty szklane Paraga Centrum, płytki łazienkowe Apavisa