Leczenie grypy

Flegamina, Trychologia, Uroda Możliwość komentowania Leczenie grypy została wyłączona 42
Leczenie grypy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

nefrolog-krakow-1Grypa, wbrew temu, co się na ogół sądzi, jest bardzo groźną chorobą zagrażającą w sposób bardzo poważny nie tylko zdrowiu, ale czasami i życiu chorego!
Najlepiej by było, gdyby chory zgłosił się do lekarza już w pierwszej dobie infekcji, gdyż leki przeciwgrypowe najlepiej (będą najskuteczniejsze) podać w ciągu 36 godzin od wystąpienia pierwszych objawów infekcji. Grypy nie powinno się leczyć na własną rękę, lekami dostępnymi bez recepty, bo chociaż złagodzą one objawy to jednak nie pokonają groźnego wirusa i nie uchronią przed powikłaniami po grypie. Grypę, oprócz odpowiednich leków, trzeba koniecznie wyleżeć! Odpoczynek w cieple i spokoju daje siłę organizmowi do walki z chorobotwórczym wirusem. Powinno się także zwiększyć podaż płynów (szczególnie dobre są herbatki: malinowa, lipowa i czarnego bzu, z miodem i cytryną). W chorobie ważna jest także dieta: mięso i wątróbka a także ryby zawierają dużo żelaza, które spełnia ważną rolę w systemie odpornościowym, a świeże owoce i warzywa dostarczą witaminy C, która zwiększy produkcję przeciwciał i pomoże żelazu się wchłaniać, a probiotyczne produkty mleczne pomogą pozbyć się wirusa z organizmu?

Pozostałe artykuły o zdrowiu:

Author

admin

Related Articles

Kursy fizjoterapia zwierząt, psów - Szczecin i Bydgoszcz - http://fizjoterapia-zwierzat.eu

Search

Back to Top

6es7521-1bl00-0ab0 sterownik, Umywalka Simas Flow 82x50cm FL20, Bidet wiszący Catalano Star 1BSST00, okna antywłamaniowe Radom Puławy, Umywalka Catalano Star 105x48 1105ST00, Amplituner AV Yamaha RX-A750, Umywalka Simas Evolution 58x42cm EVO10, sprzedaż zestawów igłofiltrów, wynajem zestawów igłofiltrów, Wzmacniacz zintegrowany Yamaha A-S1100, Umywalka Simas Evolution 31x27cm EVO13, wypożyczalnia igłofiltrów stalowych