Migotanie przedsionków

Dygestorium, Lekarze Możliwość komentowania Migotanie przedsionków została wyłączona 35
Migotanie przedsionków
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

medycyna estetyczna (4)Ponoć w Europie na migotanie przedsionków cierpi około 6 milionów ludzi. Ryzyko tego schorzenia rośnie wraz z wiekiem, a przejawia się tym, że przedsionki serca zamiast regularnie się kurczyć drgają. Odczuwane jest to często jako kołatanie serca, któremu towarzyszą czasem także duszności, omdlenia, zawroty głowy i ciągłe zmęczenie. Osoby, u których migotanie powtarza się często są nawet siedmiokrotnie częściej narażone na udar mózgu, gdyż zwiększa się wówczas ryzyko powstania skrzeplin w sercu, które mogą się przedostać do tętnic mózgowych.
Najpopularniejszą metodą leczenia migotania przedsionków1) jest podawanie odpowiednich leków; jeśli jednak po lekach nie ma wyraźnej poprawy stosuje się zabieg ablacji przezkórnej, która polega na wprowadzeniu elektrody do serca i kontrolowane uszkodzenie miejsc będących źródłem migotania. Coraz popularniejsza staje się także nowa metoda krioablacja, która za pomocą niskich temperatur uzyskuje takie same efekty jak poprzednia metoda.

Pozostałe artykuły o zdrowiu:

Author

admin

Related Articles

Kursy fizjoterapia zwierząt, psów - Szczecin i Bydgoszcz - http://fizjoterapia-zwierzat.eu

Search

Back to Top

Umywalka Simas Evolution 31x27cm EVO13, depilacja laserowa n25, Umywalka Simas Flow 63,5x49,5cm FL04, tanie taxi ketrzyn, Umywalka Simas Flow 88x50cm FL23, Bidet wiszący Catalano New Light 1BSLI00, Szamba Betonowe Ropczyce, Miska wisząca Catalano Zero 45 1VSV45N00, sprzątanie grobów Warszawa na powązkach cywilnych, Miska stojąca WC Catalano Zero 55 1VP5500, tablice aluminiowe Paraga Centrum, sprzedaż zagęszczarek nawrotnych i trójwałkowych