Skręcenie i zwichnięcie kostki

Decanabol, Uroda Możliwość komentowania Skręcenie i zwichnięcie kostki została wyłączona 92
Skręcenie i zwichnięcie kostki
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

zdrowie (11)Staw skokowy powszechnie nazywany kostką może ulec urazowi nie tylko podczas uprawiania sportów np. biegania, ale nawet podczas zwyczajnego spaceru ? ot stopa wpadnie nam w jakąś nierówność na drodze, dziwnie się wykrzywi i uraz gotowy.
Skręcenie ma trzy stopnie w zależności od rozmiaru urazu:
1. Dochodzi tylko do naciągnięcia torebki stawowej i więzadeł
2. Torebka stawowa zostaje rozerwana
3. Rozerwane zostają także więzadła.
Skręcona kostka boli (zwłaszcza podczas chodzenia) i jest spuchnięta, może pojawić się także zasinienie. Przy trzecim stopniu ból jest bardzo silny a staw niestabilny tzn., nienaturalnie się zgina i prostuje.
Jeśli skręcenie jest łagodne wystarczy staw schłodzić przykładając zimny okład i smarować środkiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym; owinąć bandażem elastycznym, ale gdy skręcenie jest bardziej poważne należy zgłosić się do lekarza, bo być może konieczna będzie operacja i unieruchomienie stawu a potem rehabilitacja?

Zwichnięcie natomiast polega na zmianie położenia wobec siebie kości tworzących staw i zwykle zostaje uszkodzona także torebka stawowa. Konieczna jest wizyta u lekarza ortopedy i to nie tylko z powodu bólu ? lekarz nastawi przemieszczone kości, potrzebne będzie także unieruchomienie stawu i późniejsza rehabilitacja?

Pozostałe artykuły o zdrowiu:

Author

admin

Related Articles

Kursy fizjoterapia zwierząt, psów - Szczecin i Bydgoszcz - http://fizjoterapia-zwierzat.eu

Search

Back to Top

Pomoc medyczna w Niemczech Helper, Umywalka Simas Flow 69x50cm FL01, sprzątanie grobów na Północnym Warszawa, Listwa oświetleniowa mardom mdb100, Umywalka Simas Flow 57,5x50cm FL21, wypożyczalnia igłofiltrów stalowych, Umywalka Simas Arcade 37x28 cm AR035, radio taxi ketrzyn, Całoroczne noclegi okolice Lidzbarka Warmińskiego, okna antywłamaniowe Radom Puławy, Umywalka Simas Flow 88x50cm FL23, Bidet wiszący Catalano Star 1BSST00