Sposoby na chrapanie

Flexagen, Lekarze Możliwość komentowania Sposoby na chrapanie została wyłączona 18
Sposoby na chrapanie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Sposoby na chrapanie (7)Stałe zmęczenie, uczucie niewyspania nawet po kilkugodzinnym spoczynku czy drzemki w ciągu dnia – tym może zakończyć się z pozoru niewinne chrapanie. Choć często bywa obiektem żartów, nie wolno lekceważyć tej dolegliwości, szczególnie w przypadku towarzyszących jej ryzykownych dla zdrowia bezdechów. Jak z nią walczyć?
Najczęstszą przyczyną chrapania jest nieodpowiedni styl życia. Zanim zdecydujemy się pójść do lekarza, warto zmienić kilka złych nawyków, które mogą powodować dolegliwości związane z zaburzeniem snu.
Poniżej znajdziecie sposoby na chrapanie.
Zrzuć wagę. Zacznij ćwiczyć i pozbądź się zbędnych kilogramów. Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy gardła może powodować chrapanie.
Śpij regularnie. Człowiek powinien spać 8 godzin dziennie. Regularny sen sprawia, że mięśnie są bardziej rozluźnione, a oddech równomierny. Unikaj środków nasennych – mogą zaburzyć pracę mięśni.
Rzuć palenie. Dym z papierosów podrażnia gardło i powoduje jego obrzęk. Palacze często mają zablokowane drogi oddechowe, co może zaostrzyć zaburzenia oddechu.

Pozostałe artykuły o zdrowiu:

Author

Related Articles

Kursy fizjoterapia zwierząt, psów - Szczecin i Bydgoszcz - http://fizjoterapia-zwierzat.eu

Search

Back to Top