Zachowaj zdrowie przed komputerem

Diagnostyka różnicowa, Farmacja Możliwość komentowania Zachowaj zdrowie przed komputerem została wyłączona 55
Zachowaj zdrowie przed komputerem
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ludzie coraz więcej czasu spędzają przed komputerami i innymi urządzeniami elektronicznymi. Mało kto zastanawia się, czy jest to dla niego zdrowe, a niesłusznie. Warto wiedzieć jak zadbać o siebie, żeby za kilka lat nie mieć problemów.

Jak dbać o swoje zdrowie?
Przede wszystkim pamiętaj, żeby robić sobie przerwy przynajmniej co godzinę. Odchodź na chwilę od komputera, wykonaj kilka skłonów lub chociaż pospaceruj. Dzięki temu nie tylko się rozruszasz, ale też dasz odpocząć oczom. Oczy są szczególnie narażone na uszkodzenia ze względu na emitujące z ekranu monitora światło.
Pilnuj też, żeby pracując przy komputerze, zachować prawidłową postawę. Nie garb się, nie trzymaj laptopa na kolanach (tym bardziej, że się nagrzewa, co zaburza krążenie). Zadbaj też o umiejscowienie klawiatury na odpowiedniej wysokości, żeby nie podnosić rąk zbyt wysoko, ale też zachować dla nich odpowiednie oparcie.
Teraz może ci się wydawać, że to wszystko błahostki, ale aby zachować zdrowie, trzeba myśleć i działać zanim zaczną się prawdziwe problemy.

Pozostałe artykuły o zdrowiu:

Author

admin

Related Articles

Kursy fizjoterapia zwierząt, psów - Szczecin i Bydgoszcz - http://fizjoterapia-zwierzat.eu

Search

Back to Top

Umywalka Simas Flow 57,5x50cm FL21, sprzedaż zagęszczarek nawrotnych i trójwałkowych, laweta Golub-Dobrzyń, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 BEZRANTOWA 1VS55NR00, Umywalka Simas Flow 40x49,5cm FL14, Szamba Betonowe Ropczyce, Umywalka Simas Evolution 53x45cm EVO15, Stalowa a aluminiowa konstrukcja w meblach technorattanowych, wypożyczalnia igłofiltrów stalowych, płytki łazienkowe Apavisa, Tanie meble ogrodowe jak technorattan hitem na polskim rynku, Umywalka Simas Evolution 58x42cm EVO10