Zachowaj zdrowie przed komputerem

Diagnostyka różnicowa, Farmacja Możliwość komentowania Zachowaj zdrowie przed komputerem została wyłączona 61
Zachowaj zdrowie przed komputerem
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ludzie coraz więcej czasu spędzają przed komputerami i innymi urządzeniami elektronicznymi. Mało kto zastanawia się, czy jest to dla niego zdrowe, a niesłusznie. Warto wiedzieć jak zadbać o siebie, żeby za kilka lat nie mieć problemów.

Jak dbać o swoje zdrowie?
Przede wszystkim pamiętaj, żeby robić sobie przerwy przynajmniej co godzinę. Odchodź na chwilę od komputera, wykonaj kilka skłonów lub chociaż pospaceruj. Dzięki temu nie tylko się rozruszasz, ale też dasz odpocząć oczom. Oczy są szczególnie narażone na uszkodzenia ze względu na emitujące z ekranu monitora światło.
Pilnuj też, żeby pracując przy komputerze, zachować prawidłową postawę. Nie garb się, nie trzymaj laptopa na kolanach (tym bardziej, że się nagrzewa, co zaburza krążenie). Zadbaj też o umiejscowienie klawiatury na odpowiedniej wysokości, żeby nie podnosić rąk zbyt wysoko, ale też zachować dla nich odpowiednie oparcie.
Teraz może ci się wydawać, że to wszystko błahostki, ale aby zachować zdrowie, trzeba myśleć i działać zanim zaczną się prawdziwe problemy.

Pozostałe artykuły o zdrowiu:

Author

admin

Related Articles

Kursy fizjoterapia zwierząt, psów - Szczecin i Bydgoszcz - http://fizjoterapia-zwierzat.eu

Search

Back to Top

depilacja laserowa n25, osiem pomysłów na prezent dla kulturysty, sprzedaż igłofiltrów elastycznych, Umywalka Simas Flow 39,5x50cm FL15, Wzmacniacz zintegrowany Yamaha A-S1100, gabloty korkowe Paraga Centrum, Umywalka Simas Flow 88x50cm FL23, Bidet wiszący Catalano Zero 55 1BS55N00, Montaż klatek bezpieczeństwa w warsztacie w Poznaniu, Primacon taśmy transportujące, salon kosmetyczny N25, Umywalka Simas Evolution 34x31cm EVO14