Zapobieganie odleżynom

Dygestorium, Uroda Możliwość komentowania Zapobieganie odleżynom została wyłączona 31
Zapobieganie odleżynom
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

operacje plastyczne (1)Zdarza się czasami, że starszy schorowany człowiek skazany zostaje na życie w łóżku (z różnych powodów zdrowotnych nie jest w stanie chodzić czy siedzieć).
W takim wypadku koniecznym jest takie ułożenie jego życia, aby nie powstały odleżyny, które oprócz tego, że są trudne do wyleczenia są przede wszystkim bardzo bolesne dla pacjenta. Żeby temu zapobiec na pewno konieczny będzie specjalny materac antyodleżynowy, który można kupić w sklepie ze sprzętem ortopedycznym. Oprócz materaca, można dostać tam inne, mniejsze, ale bardzo przydatne akcesoria zapobiegające odleżynom takie jak specjalne kółka, które podkłada się pod łokcie i pięty (miejsca szczególnie narażone na tego rodzaju urazy).
Jedną z najważniejszych rzeczy w życiu chorego przywiązanego do łóżka jest częsta zmiana pozycji (najlepiej, co 2 godziny), aby poszczególne części ciała nie były narażone na długotrwały ucisk; zwłaszcza należy zwracać uwagę na ułożenie nóg: nie powinny one się wzajemnie uciskać (zdarza się to najczęściej przy leżeniu na jednym boku).
Szczególną uwagę należy zwracać na stan prześcieradła: musi ono być idealnie rozciągnięte na materacu bez żadnych zgięć i okruchów pożywienia.

Pozostałe artykuły o zdrowiu:

Author

admin

Related Articles

Kursy fizjoterapia zwierząt, psów - Szczecin i Bydgoszcz - http://fizjoterapia-zwierzat.eu

Search

Back to Top

akcesoria do łazienki Apavisa, taśmy transportowe Primacon, mezoterapia vivaderm, geodeta Chełmża, Primacon przenośniki rolkowe, depilacja laserowa n25, Umywalka Simas Flow 87x49,5cm FL05, strefy klimatyczne PN-EN 12831:2006, przenośniki rolkowe Primacon, Umywalka Simas Flow 88x50cm FL23, Umywalka Simas Flow 63,5x49,5cm FL04, Umywalka Simas Arcade 105x56cm AR874