Żółtaczki ? żółtaczka typu C

Decanabol, Lekarze Możliwość komentowania Żółtaczki ? żółtaczka typu C została wyłączona 89
Żółtaczki ? żółtaczka typu C
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

zdrowie (14)Wirusowe zapalenie wątroby typu C jest najgroźniejszą ?żółtaczką? ze wszystkich najtrudniejsze do leczenia? i nie ma na nią szczepionki, która by chroniła przed zakażeniem. Zakażenie następuje przez krew zakażonego a najczęściej do zakażenia dochodzi w szpitalu podczas operacji, zabiegów stomatologicznych i dermatologicznych. Podobnie jak przy typie B można się także zakazić w salonie tatuażu, u kosmetyczki, przebijając uszy czy wstrzykując sobie narkotyk. Prawie do końca XX wieku do częstych zakażeń dochodziło podczas transfuzji?objawy pojawiają się w ciągu jednego miesiąca do trzech i trwają około pół roku. W 20 % przypadków organizm sam radzi sobie z wirusem, ale w pozostałych przypadkach zakażenie przechodzi w postać przewlekłą uszkadzającą wątrobę prowadząc do marskości.
Leczenie polega na dobraniu indywidualnych leków zwykle 2 lub 3 jednocześnie i trwa od 24 do 48 tygodni. Terapia niestety nie zawsze jest skuteczna i nie każdy dobrze ją znosi?
Niestety nie ma szczepionki przeciwko tej odmianie WZW. Żeby niknąc zakażenia trzeba zachować środki ostrożności jak w przypadku WZW typu B. nie ma też konieczności w jakiś szczególny sposób unikać ludzi chorych, gdyż wirus nie przenosi się drogą kropelkową?

Pozostałe artykuły o zdrowiu:

Author

admin

Related Articles

Kursy fizjoterapia zwierząt, psów - Szczecin i Bydgoszcz - http://fizjoterapia-zwierzat.eu

Search

Back to Top

sprzedaż zestawów igłofiltrów, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, przeszczep chrząstki warszawa, okna antywłamaniowe Radom Puławy, tanie taxi ketrzyn, radio taxi ketrzyn, N25 opalanie natryskowe, Szamba Betonowe Ropczyce, sprzedaż zagęszczarek nawrotnych i trójwałkowych, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 1VS55N00, gabloty szklane Paraga Centrum, Lampa wisząca Spinner LED